Apple Watch Uygulamaları 10 Saniye ile Sınırlandırılmış

Apple Watch Uygulamaları 10 Saniye ile Sınırlandırılmış

Apple’ın sır gibi korunan test laboratuvarlarından küçük ama önemli bir bilgi sızdı. Apple uygulama geliştiricileri Apple Watch üzerindeki uygulamaların 10 saniye ile sınırlı olduğu bilgisini verdiler. 

The Guardian gazetesinin haberine göre 9 Mart’ta tanıtımı yapılacak olan Apple Watch birkaç noktada hayal kırıklığı yaratabilir gibi görünüyor. The Guardian’a ulaşan bir bilgi, Apple Watch’un üzerindeki uygulamaların 10 saniyeden sonra otomatik olarak kendini kapattığını iddia ediyor.

İddia’nın kaynağı da ilginç. The Guardian’ın haber kaynağı, genellikle hiçbir bilgi sızmamasıyla ünlü Apple AR-GE laboratuvarları. Öte yandan BMW, Facebook, United Airlines gibi dev şirketlerin Apple Watch laboratuvarlarında ürünün geliştirilmesiyle ilgili bazı konularda oldukça mesai harcadığı haberi de ilginç. Bu firmaların orada ne yaptıklarına dair hiçbir bilgi şimdiye kadar sızdırılmadı.

Öte yandan bir ürünü geliştirirken Apple laboratuvarlarına giren personel, o ürün piyasaya sürülünceye kadar mekanı terk edemiyor. Bu tür sıkı güvenlik önlemlerine rağmen uygulamalarla ilgili 10 saniyelik çalışma kısıtlaması haberinin nasıl geldiği meçhul.

Apple CEO'su, Apple Akıllı Saatinin Çıkış Tarihini Açıkladı

Apple Watch ile Gelmesi Beklenen Oyunlar

Apple Watch'un Pil Kullanım Süresi Ne Kadar?

YORUMLAR