DDoS Saldırılarının Sorumlularını Bulan Gazeteci Koruma Altına Alındı

DDoS Saldırılarının Sorumlularını Bulan Gazeteci Koruma Altına Alındı

Google, DDoS saldırılarının arkasındaki isimleri bulduğunu iddia eden gazeteci Brian Krebs'in resmi internet sitesini siber saldırılara karşı koruyor.

Google, internet aleminin en büyük arama motoru olmanın verdiği gücü kullanarak Brian Krebs isimli bir gazetecenin web sitesini koruma altına aldığını açıkladı. Ünlü arama motorunun web sitesini koruma altına almasının nedeni, Brian Krebs'in birçok DDoS saldırısının kaynağı hakkında bilgili olması.

Brian Krebs, Krebs on Security isimli web sitesinin sahibi ve kurucusu. Web sitesini kullanarak geçtiğimiz 2 sene içerisinde gerçekleşen 150.000'den fazla DDoS saldırısının yönetim merkezini takip ettiğini ve saldırıların arkasındaki isimleri bulmayı başardığını açıklayan Krebs, bu dikkat çeken açıklamasının ardından DDoS saldırılarının hedefi oldu. Brian Krebs'in söylediğine göre web sitesi, geçtiğimiz hafta saniyede 620 GB'lık veri trafiğine neden olan devasa bir DDoS saldırısından etkilendi. Web sitesi, Google'ın imdada yetişmesiyle normal haline dönebildi.

DDoS saldırılarının ardından internet sağlayıcısı olan Akamai, Krebs'in sitesini sunucularından çıkardıklarını açıkladı. Akamai'nin onu yalnız bırakmasının üzerine Google'ın ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Jigsaw's Project Shield'a geçiş yapan gazeteci, araştırmalarına Google'ın koruması altına devam edecek.

DDoS Nedir, Nasıl Yapılıyor, Korunmanın Bir Yolu Var mı?

DDoS Saldırılarından Kendimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Türkiye Dünyada En Çok DDoS Saldırısı Yapan Üçüncü Ülke Oldu

YORUMLAR