Ege Bölgesi'nde 2 Bin Çocuk Kodlama Eğitimi Alacak

Ege Bölgesi'nde 2 Bin Çocuk Kodlama Eğitimi Alacak

 

"Yarını Kodlayanlar" projesi sayesinde İzmir'de bu yıl 750 çocuğa kodlama eğitimi verileceği Bu kapsamda Ege Bölgesi genelinde 2 bin çocuğun bu fırsattan yaralanabileceği ifade edildi.

Proje Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından gerçekleştirilecek. Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan, "Proje sayesinde çocuklarımızın yeni teknolojilere erişimini artırmayı ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz." açıklamasında bulundu. Deegan'a göre, İzmirli çocukların proje kapsamında alacakları eğitim ülkemizin bilgi toplumuna dönüşme yolunda öncü bir rol üstlenecek ve minikleri teknolojiye sevk edecek.

"Yarını Kodlayanlar Projesi" İzmir programının tanıtımı amacıyla kentte düzenlenen toplantıda konuşan Vodafone CEO'su Colman Deegan, İzmir'in müşteri portföyü açısından da önemli, yeni teknolojilere açık ve farklı bir kent olduğunu ifade etti. Deegan projeyle ilgili olarak, Türkiye'nin dijitalleşme sürecine yönelik bir çalışmalar yaptıklarını, Ege Bölgesi'ndebulunan işletmelerin dijitalleşme endekslerini ölçtüklerini aktaran Deegan, "İzmir'in dijitalleşme endeksi yüzde 50'nin üzerinde çıktı. Bu, iyi bir sonuç ama eğitimle bunu büyütme fırsatı var." şeklinde konuştu.

Dünyanın İlk Akıllı Köyünü Vodafone ve Tabit Kuracak

Türkiye'nin Mobil Trafik Hacmi 62.1 Milyar Dakika Oldu

YORUMLAR