Facebook'tan Uzun Süredir Talep Edilen Beğenmedim Butonu Sonunda Geliyor

Facebook'tan Uzun Süredir Talep Edilen Beğenmedim Butonu Sonunda Geliyor

Yıllardır kullanıcıların Facebook’tan en çok talep ettiği hizmet olan "beğenmedim" ya da "don’t like" butonu, çok yakında Facebook’ta kullanılmaya başlanacak.

Artık Facebook üzerinde memnuniyetsizliğimizi anında ifade edebilmeniz mümkün olacak. Hoşumuza gitmeyen gönderi ve paylaşımlar için farklı emojiler kullanmak durumunda kalmaktan da kurtulmuş olacağız.

Facebook’ta sadece "beğen" ya da "like" olarak kullanılan tek bir eleştiri ya da ifade butonu olması çoğu zaman yanlış anlaşılmalara yol açabiliyor. Kullanıcılar birbirlerine gerçek ifadelerini belli edebilmek için ne olursa olsun “like” butonunu kullanarak bir ifade biçimi olarak kullanıyor. Ancak bu seçenek her durum için çok da anlamlı olmayabiliyor.

Mark Zuckerberg dün verdiği bir röportajda "beğen" tuşunun hemen yanına tüm yanlış anlamaları giderecek ve kullanıcıların uzun süredir özlemini çektiği “beğenme” butonunun geleceği müjdesini verdi. Zuckerberg, “Kullanıcılar uzun yıllardır bir “beğenmedim” seçeneği kullanmayı talep ediyor, ben bunun doğal bir talep olduğunu düşünüyorum. Elbette dünyada her şey hoşumuza gidecek değil, bu yüzden “beğenmedim” seçeneği için çalışmalara başladık” dedi. Zuckerbeg bu hizmet için kesin bir tarih belirtmedi, ancak "çok yakında" sözü verdi.

Mark Zuckerberg İnternetin Gelecek 10 Yılını Değerlendirdi

Facebook'ta Daha Fazla Beğeni ve Paylaşım Almanın Sırları

YORUMLAR