Samsung Galaxy A8 Türkiye'ye Gelebilir, İşte Yeni Detaylar

Samsung Galaxy A8 Türkiye'ye Gelebilir, İşte Yeni Detaylar

Nisan ayı içerisinde Samsung Galaxy A8 ile ilgili bazı detaylar internete sızmıştı. Bugün bu bilgiler güncellendi ve yeni bilgiler eklendi. 

İlk haberler Samsung Galaxy A8’in Çin ve Asya pazarına doğru yola çıkmaya hazırlandığı şeklindeydi. Bu rotaya Avrupa'da eklendi. Alınan duyumların da artık bir dedikodu olmadığı, bahsedilen özelliklerin gerçeği yansıttığı söyleniyor.

Samsung Galaxy A8’in yenilenen özellik detayları ise şöyle:  Samsung Galaxy A8 serisinin 5.7 inçlik full HD ekranı 1920x1080 piksel çözünürlükle çalışacak, Qualcomm 615 yonga ve 4 adet ARM Cortex-A53 CPU çekirdeklerinden güç alacak. Samsung Galaxy A8; Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7’nin büyük ekran geleneğini sürdürecek.

2 GB RAM ve 16 GB hafıza kapasitesi olacak ve 3050 mAh bataryadan faydalanacak. Cihaz 4G teknolojisine uyumlu olacak ve LTE destekleyecek.

Samsung Galaxy A8’ler 16 MP arka, 5 MP ön kameraya sahip olacaklar. Android Lollipop 5.1 işletim sistemi ile piyasaya çıkacaklar ve TouchWiz UI dokunmatik alt yapısını kullanacaklar.

Daha önce sadece Çin ve Asya pazarına açılacağı konuşulan A8 serisinin Avrupa’ya da açılacağı kesinleşmiş bulunuyor. Tam olarak dağıtım ve teslim tarihleri verilmese de Samsung Galaxy A8’lerin Türkiye’ye gelme ihtimalleri bile olabilir. 

LG Durdurulamıyor, Yeni Bir LG G Serisi Amiral Gemisi Daha Geliyor

Samsung Orta Sınıf Telefonlara Gaz Verdi: İşte İncecik Galaxy A8

Oppo R7 ve R7 Plus'ın Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR