Sizi Sakinleştirecek Bir Akıllı Saat: Emvio

Sizi Sakinleştirecek Bir Akıllı Saat: Emvio

Günlük yaşamın üzerinize yüklediği stresi ölçebilmek ve bunun analizini yapmak isterseniz, Emvio akıllı saat yardımcı olabilir. Emvio akıllı saat günde hangi aralıklarla stres yaşadığınızı belirleyebiliyor. Bir Kickstarter projesi olan Emvio seri üretime geçebilmek için 250 bin Kanada Doları hedefliyor. Şu anda 20 bin Kanada Dolarına yeni ulaşmış durumda. Süresinin bitmesine de 23 gün var. Finansal durumu bir kenara, Emvio sadece saati gösteren bir giyilebilir akıllı cihaz değil. Kalp atışlarınızı ve stres seviyenizi gerçek zamanlı olarak ölçmenizi de sağlıyor. Bunun yanı sıra stres seviyenizin sağlığınızı tehdit edip etmediği konusunda da uyarabiliyor.

Günün hangi saatlerinde stresli olduğunuzun bir kaydını da tutan Emvio böylelikle rutin bir yaşam sürüyorsanız, nelerden uzak durmanız konusunda önlemler alabiliyorsunuz. Hareketlerinizi, kalp atışlarınızı da kaydeden Emvio bu verileri karşılaştırarak hayatınızı yönlendirmenize yardımcı oluyor.

Emvio, birden 10’a kadar seviye belirlediği stres çizelgesinde 1- arasını düşük, 4-7 arasını orta ve 8-10 arasını da tehlikeli ve yüksek olarak derecelendirmiş. Seviyeniz çok yükselirse iPhone’nunuza Emvio’dan sakin olmanız için bir mesaj geliyor. Bu şeklide aldığınız uyarının seviyesine gör sakin olmayı seçebilir ya da aklınıza geleni yapabilirsiniz.

Emvio tasarımcılarının Kickstarter'da son 20 günü, 20 bin Kanada dolarıdan 250 bine çıkarabilmek içinde yeterince stres yaşadıklarını da düşünmemek elde değil. 

Ses Dalgalarıyla Yangın Söndürdüler

Renk Körlüğünün Sonunu Getiren Gözlük Üretildi

Bu Otobüsten Kimse İnmek İstemiyor

 

YORUMLAR