Skype Windows Phone Desteğini Kesiyor

Skype Windows Phone Desteğini Kesiyor

Microsoft, görünen o ki Windows Phone’u artık tamamen kendi kaderiyle baş başa bırakıyor. Skype, Windows Phone cihazlar için Ekim ayından itibaren desteğini kesecek.

Microsoft’un Windows 8 ve 8.1 işletim sistemi taşıyan telefonlar için Ekim ayından itibaren desteği keseceğini Microsoft geliştiricilerinden Rudy Huyn’un paylaştığı bir Twitter iletisinden anlıyoruz. Huyn iletisinde Windows Phone eko sisteminde bu karardan yaklaşık olarak etkilenecek olan kullanıcı sayısının yüzde 80’inin etkileneceğini de ekliyor.

Elbette Microsoft Windows 10 iletim sistemine destek vermek için çeşitli stratejiler denemekte serbest. Ancak bunu kullanıcıların canını sıkmadan yapabiliyor olması daha tercih edilebilir olabilirdi. Aslında huylu huyundan vazgeçmez, çünkü Microsoft 2014 yılında da Windows 7 işletim sistemli telefonlar için Skype desteğini kesmişti. Şu noktada anlaşılıyor ki 2016 Ekim ayından itibaren Skype Windows Phone cihazlar için güvenlik ve yenilikler açısından güncellenemeyecek. Bakalım Windows Phone kullanıcıları bu duruma nasıl bir tepki verecekler?

Android'de Skype Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR