Toshiba ARA Projesi İçin Ürettiği Modüler Kameralarını Tanıttı

Toshiba ARA Projesi İçin Ürettiği Modüler Kameralarını Tanıttı

Google'ın son derece önem verdiği modüler akıllı telefon projesi ARA için ilk modüler aparatlar gelmeye başladı. Toshiba proje için kullanılmak üzere 2 kamerasını tanıttı. Google'ın Project ARA'dan beklentisi çok yüksek.

Toshiba ARA Projesine resmen katıldığını ilan ederek 5 ve 13 MP'lik 2 kamerasını tanıttı. Bu modüler kameralar ARA projesi için büyük bir üretici tarafından destek verildiği için büyük önem taşıyor. Toshiba ARA Projesi üretim bandına sadece kamera değil daha pek çok modüler cihaz ekleyebileceğini de açıkladı.

ARA Projesi pek çok modüler akıllı telefon parçasının bir araya gelerek tek bir telefon oluşturulmasına, parçaların değiştirilerek telefonun ‘upgrade’ edilebilmesine olanak tanıyor. Google'ın bu projesi sayesinde daha ucuza, piyasada bulunanlardan daha güçlü özelliklere sahip telefonlar yaratmak mümkün olabilecek.

Google Project ARA için Mart ayında yüzden fazla modüler parçanın tanıtımını yapmaya da hazırlanıyor. Aşağıdaki video Toshiba’nın ARA kamerası ile ilgili çalışmasını ve kameranın üretim hikayesini kısaca açıklıyor.

 

ARA Projesi Hakkında Önemli Gelişmeler Var

ARA Projesinin Bileşenleri Sonunda Görücüye Çıkıyor

YORUMLAR