Twitter’da Çalışmak İsteyenlere Yeni Bir Kariyer Şansı Doğdu

Twitter’da Çalışmak İsteyenlere Yeni Bir Kariyer Şansı Doğdu

Twitter bünyesinde çalışmak için bir fırsat doğuyor. Twitter kod ve benzeri algoritmalarla yaptığı ‘küfür’ ve ‘saldırgan’ twitleri ayıklaması işinde insan gücünü artırıyor. 

Twitter üzerinde gittikçe yoğunlaşan kalabalığın twitlerini kontrol etmekte algoritmalar ve çeşitli uygulamalar kullanan sosyal ağ artık bu işin bir kısmını insanlara devredecek. Bunun için hali hazırda bünyesinde insan çalıştıran Twitter, bu departmanda çalışanların saysını 3'e katlamayı düşünüyor.

Güvenlik politikasının üzerinden geçen Twitter, sosyal ağda şiddet, küfür, sarkıntılık ve benzeri twitlerin elenmesi için insanları kullandığı kademesini daha geliştiriyor. Önce yazılım filtrelerinden geçecek olan twitler daha sonra belli bir kadronun da onayından geçirilecek. Twitter bu kararı insan beyninin yazılımlardan daha hassas değerlendirme yapabileceğini savunduğu için alıyor.

Yazılımlar yardımıyla yapılan filtrelerin belli noktalarda takıldığını ve ve aradan bazı ‘uygunsuz’ twitlerin sızabildiğini söyleyen Twitter, kullanıcılarının özel hayatlarını korumak ve birbirlerini incitmelerini önlemek için aldığı kararlarla sosyal ağlar arasında en dikkatli olan mecra olarak da biliniyor. Twitter'da bugün 285 milyon aktif kullanıcı sosyal ağı paylaşıyor. Amerika’da bu pozisyon için işe alımlara başlayan Twitter, çok yakında bunu tüm hizmet verdiği lisanlar için yapmayı düşünüyor.

Twitter Şeffaflık Raporu'nda Türkiye'nin Durumu Karanlık

Twitter'ın Beklenen Özelliği Android'e de Geldi

Twitter Kullanıcıları Artık Daha Fazla Yazabilecek

YORUMLAR