WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Testleri Başladı

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Testleri Başladı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının birbirlerine para göndermesine izin veren özelliğini test etmeye başladı.

Bu özelliğin detaylarını daha önce Tamindir.com sayfalarında yayınlanan "WhatsApp Üzerinden Para Transferi Dönemi Başlıyor" haberimizde yayınlamıştık. Ancak yeni gelen habere göre hızlı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu yeni özelliği resmen test etmeye başlamış.

Uygulamayı çeşitli özelliklerle güncelleyerek "daha üstün" kılmaya çalışan WhatsApp'ın gündeminde, bir süredir "para transferi" yapmak da vardı. Bir süre internette ve sosyal medyada, "olur mu, güvenli mi" gibi tartışmalarla gündemde kalan bu özellik, en sonunda test aşaması geldi. WhatsApp yeni test etmeye başladığı platformdan, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapabilmelerinin kapısını aralıyor.

Aslında bu özellik ilk kez bir hızlı mesajlaşma uygulamasında denenmiyor, ancak en çok kullanılan uygulama olduğu için WhatsApp'ın bu hizmet platformunda yer alması kendi prestiji açısından önemli olduğu kadar, kullanıcıları için de büyük kolaylık anlamına geliyor.

 

 

 

 

1 Milyar Kişi Her Gün WhatsApp Kullanıyor 

WhatsApp'a Android O Güncellemesi! 

YORUMLAR