WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor

WhatsApp ve Facebook Tek Platform Olmaya Doğru Gidiyor

İki uygulama kullanıcılarını bir araya getirince kolaylıkla milyarlarca insandan bahsedebileceğimiz WhatsApp ve Facebook kullanıcılarına bir sürpriz hazırlıyor. Artık her iki uygulama bir arada kullanabilecek ve tek platform gibi çalışabilecekler.

WhatsApp üst üste yaptığı yenilik ataklarıyla hem beğeni hem de tepki almaya devam etmeye kararlı gibi. Web Whatsapp, WhatSim gibi yeniliklerden sonra, şimdi de Facebook aracılığı ile giriş yapma imkanı sağlayan bir hizmet geliştiriyor.

WhatsApp severler çok yakında alpha.whatsapp.com sitesinden Facebook hesabı ile WhatsApp'a bağlanacak. Böylelikle aynı anda hem Facebook bildirim ve mesajlarını, hem de WhatsApp mesajlarını bir arada görerek sosyal ağ iletişimlerini ikiye katlayabilecekler. Facebook'un WhatsApp'ı satın aldıktan sonra iki uygulamayı birbirine bağlaması zaten an meselesiydi. Bu planını hızlı ve sıkıntısız gerçekleştirebilirse bu atılım sosyal medyada yapılmış olan en büyük yeniliklerden biri olabilir.

Siz şimdilik hemen acele etmeyin. Facebook ile entegre olan WhatsApp’ın alpha.whatsapp.com adresinden şimdilik sadece WhatsApp çalışanları faydalanabiliyorlar. Çok yakında bölgesel olarak kullanıcılara açılması söz konusu olabilir. 

WhatsApp’da Sürprizler Bitmiyor: WhatSim Hizmeti Başladı

WhatsApp Web Uygulamasını Yayınladı

WhatsApp Web Projesi Neden Başarılı Bir Uygulama Değil?

YORUMLAR