Windows Phone Resmi Olarak Yeniden Windows Mobile Adını Aldı

Windows Phone Resmi Olarak Yeniden Windows Mobile Adını Aldı

Microsoft Windows 10 cephesinde bu hafta bir çok yenilikler yaşıyoruz.  Windows Phone markasını 2014 Eylül ayında terk edeceğini açıklayan bu ürün bandına yeni bir isim verdi: Windows Mobile.

Bunun çok da yeni olduğunu iddia etmek yanlış olabilir. Windows 2003 yılından beri Windows Mobile, Windows Mobile 5, Windows Mobile 6 gibi ürün isimleri kullanıyor, ancak bunları sürekli kılmıyordu.

Windows 10’un sürümlerini dün açıklayan Microsoft, Windows Phone adından hiç bahsetmeyerek doğrudan Windows Mobile ismini kullanınca yeniden başa dönülmüş oldu. Windows 10’un son işletim sistemi olduğu üzerinde ısrarla duran Microsoft, belli ki Windows 10 Mobile marka stratejisini de bunun üzerine inşa edecek. Ancak Microsoft’un sürümler ve isimleri konusunda kararsızlığını tecrübe etmiş biri olarak, bunun da çok uzun süreceğini düşünmek nedense yanlış geliyor.

Windows Phone adı ile markalanmış ürünler artık yakın gelecekte Windows 10’a geçerek ayakları daha yere basan bir işletim sistemine kavuşacaklar. Doğrudan yeni işletim sistemini çağrıştıran Windows Mobile ismiyle raflarda yerlerini alacaklar. 

Microsoft Edge Tarayıcısının En Önemli Özelliğini Açıkladı

Microsoft'un Windows 10 İçin Kullanıcı Hedefi Oldukça Astronomik

Windows 10 Göreceğimiz Son Windows Olacak

YORUMLAR