1 Bitcoin'lik Bulmaca 2 Ayda Çözüldü

MonteCrypto: The Bitcoin Enigma

MonteCrypto: The Bitcoin Enigma isimli oyunun yapımcıları, geliştirdikleri oyunu bitirmeyi başaran ilk kişiye 1 Bitcoin hediye edeceklerini söylemişlerdi.

İki ay boyunca oyunu bitirmek için uğraşan bir oyuncu, 24 farklı “enigma”yı çözerek, 1 Bitcoin’in sahibi olmayı hak etti.

20 Şubat 2018 tarihi itibarıyla Steam üzerinden yayınlanan MonteCrypto, başarılı grafikleriyle dikkatleri çekmeyi başarırken, vadettiği 1 Bitcoin değerindeki ödülle, oyuncuları kendisine çekmişti. İki dolarlık fiyat etiketiyle alınası oyunlar listesinin en başına yazılan MonteCrypto: The Bitcoin Enigma, bugüne kadar 50,000’den fazla Steam kullanıcısı tarafından satın alınmıştı. İçerisinde “enigma” ismi verilen 24 farklı bulmaca barındıran MonteCrypto, giderek zorlaşan yapısıyla birçok oyuncuyu zorlamayı başarmış ve çözülemez bir hale gelmişti.

Dün öğle saatlerinde oyunun geliştiricileri Corentin Derbré ve Scott Piriou tarafından yapılan açıklamayla birlikte 1 Bitcoin’lik ödülün sahibini bulduğu ortaya çıktı. Oyunu bitiren ilk kişinin MonteCrypto için özel hazırlanan cüzdana dair bilgileri aldığı ve 1 Bitcoin’lik transferin gerçekleştiği söylendi.

MonteCrypto: The Bitcoin Enigma isimli oyunda yer alan bulmacaları çözen oyuncuların Bitcoin cüzdanına dair bilgilere tek tek ulaştıkları aktarılırken, 24. Sırada yer alan bulmacayı çözen ilk kişinin cüzdana dair bütün bilgileri elde ettiği ve gerekli bilgileri girdikten sonra 1 Bitcoin’i kendi cüzdanına aktardığı kaydedildi.