1 Milyar 550 Milyon Üyeye Ulaşan Facebook Artık Tam 300 Milyar Dolar Değerinde

1 Milyar 550 Milyon Üyeye Ulaşan Facebook Artık Tam 300 Milyar Dolar Değerinde

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya ortamı olarak tescillenmiş vaziyette. Facebook'un bugünkü piyasa değeri 300 milyar dolar ediyor.

Facebook’un rakipleri olarak adlandırabileceğimiz Twitter 20 milyar dolar, Yahoo 33 milyar dolar piyasa değerine sahip. Piyasa da Facebook’un ona en yakın ve en sağlam rakibi, 517 milyar dolar piyasa etiketine sahip olan Alphabet Google.

Aşağıdaki tablo Facebook’un diğer devler arasında hangi pozisyonda olduğunu daha net gösteriyor. Elbette piyasanın devinin Apple olması hiç de şaşırtıcı değil. ABD’de Facebook hisselerine yatırım yapmış olanların da yüzü gülüyor. 2014 yılında 46.70 dolardan işlem gören hisseler bu yıl 108.76 dolardan işlem açıyorlar. Buda hisselerin sadece bir yıl içerisinde sahiplerine neredeyse 2 misli para kazandırdığını açıkça ortaya koyuyor.

Bugün üye sayısı 1 milyar 550 milyonu zorlayan sosyal ağı kullananların yarısından fazlası Facebook’a mobil uygulamalarla ve cihazlarla ulaşmayı tercih ediyorlar. Borsadan para kazanıp tatlı bir yatırım yapmak için ABD’de Alphabet Google, Apple ve Facebook hisseleri en çok tercih edilen kağıtlar olarak lider durumda.

Türkiye'de Herkes Sosyal Ağlarda, Facebook Kullanıcı Sayısı 39 Milyona Ulaştı

Facebook'un Aktif Kullanıcı Sayısı 2015'te Çin'in Nüfusunu Geçebilir

YORUMLAR