1 Milyon Dolarlık Fortnite Turnuvası Duyuruldu

Fortnite 1 milyon dolar

Dünya çapında 125 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite için devasa bir turnuva geliyor. Oyunun geliştiricisi Epic Games, Fortnite Winter Royale adı verilen turnuvada 1 milyon dolar ödül dağıtılacağını duyurdu.

24 Kasım Cumartesi günü başlayacak olan ve dünyanın en iyi Fortnite oyuncularını bir araya getirmesi planlanan turnuvanın, herkese açık şekilde düzenleneceği söylenenler arasında yer aldı. Böylece her Fortnite oyuncusunun 1 milyon dolarlık ödül havuzundan pay alma şansının bulunacağı aktarıldı.

Winter Royale turnuvasının dikkat çeken bir başka tarafıysa Fortnite Dünya Kupası elemelerinden bir tanesi olması. Yani Winter Royale’de derece alanlar, daha büyük ödüllerle düzenlenmesi muhtemel Fortnite Dünya Kupası sahnesine çıkmaya hak kazacaklar.

Fortnite rekabetçi mod düzenlemeleri

Epic Games, düzenlediği e-spor turnuvalarını, oyunu daha iyi hale getirmek için bir fırsat olarak gördüğünü daha önce ifade etmişti. Turnuva sırasında görülen aksaklıkları ya da eksiklikleri düzenleyerek, oyuna yeni eklemeler yapan stüdyo, böylece ortaya daha başarılı bir oyunun çıkmasını da sağlamış oluyordu.

Epic Games bir yandan rekabetçi oyun moduna yönelik teknik geliştirmeler yaparken düzenlediği turnuvalarla da bu değişiklikleri test etme ve bu modu mükemmelleştirme fırsatını da kaçırmıyor.

Fortnite winter royale

Fortnite Winter Royale detayları

  • Winter Royale Elemeleri (Herkese Açık): 24.11.2018 - 25.11.2018
  • Avrupa Winter Royale Finali: 30.11.2018 - 01.12.2018
  • Kuzey Amerika Winter Royale Finali: 11.12.2018 - 12.12.2018

Fortnite Winter Royale Turnuvası hakkında ayrıntılı maç programı gibi bilgilere ulaşmak için oyuna girip “Oyun İçi Etkinlikler” sekmesine göz atın. Fortnite’ın rekabetçi modunda yaşanan gelişmeleri öğrenmek içinse epicgames.com/fortnite/esports/tr/news/winter-royale-tournament-announcement? adresini ziyaret edin.