1 Milyon Kibrit ile 750 Saatte Roket Yapıldı

Technical TechTube kanalında 1 milyon kibrit ile 750 saatte yapılan roketin yapımı ve ateşleme görüntülerinin yer aldığı video sosyal medyada ilgi gördü.

1 Milyon Kibrit ile 750 Saatte Roket Yapıldı

YouTuber’lar zaman zaman yaptıkları icatlarla ortaya ilginç şeyler çıkarabiliyor. Technical TechTube kanalında 1 milyon kibrit ile 750 saatte yapılan roket de bunlardan biri oldu. YouTuber’ın roketin yapımını ve ateşleme görüntülerini paylaştığı video sosyal medyada ilgi gördü.

Kibritlerden roket yapabilmek için öncelikle 1 milyon kibriti daire şeklinde kesilmiş olan kartonlara yapıştırmak gerekiyor. Ardından bu kartonlar üst üste yerleştiriliyor ve roketin içinde yanma odası oluşturuluyor. Sonraki adımda ise kibritlerin ucunda bulunan yanıcı kısım kibritten ayrılıyor. Bunlar biriktirilerek roketin yanma odasına koyuluyor ve yakıt olarak kullanılıyor. Ardından ise kibritler ateşe veriliyor ve ortaya aşağıda yer alan videoda görülen etkileyici görüntüler çıkıyor.

YouTuber’ın 750 saatini vererek yaptığı roket yakıldıktan birkaç saat sonra ise yanıp kül oluyor. Ayrıca videoda görüldüğü gibi roket çok fazla uçamıyor ve yerden havalandıktan hemen sonra tekrar yere iniyor. 1 milyon kibritten yapılan roket her ne kadar pratik bir kullanım sunmasa da roketin havalanma anında ortaya çıkan görüntünün ilginçliği ve roketi yapmak için harcanan 750 saat göz önüne alındığında ortaya kayda değer bir çalışma çıktığı söylenebilir.

Sizler kibritler ile yapılan roket hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR