1 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 1 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

1 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 1 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

4-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

1 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 1 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 1 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

1 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 158.103 test yapıldığı paylaşıldı. 12.203 yeni vaka olduğu ve 1.908 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 212 kişi hayatını kaybetti ve 14.110 kişi iyileşti.

1 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

1 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.220.855 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 21.093'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 3.891 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.114.760 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

1-ocak-turkiye-koronavirus-toplam-hasta-sayisi-ve-can-kaybi

Çift Maske Takmak  Faydalı mı, Zararlı mı?
Bilim

Çift Maske Takmak Faydalı mı, Zararlı mı?

Çift maske takmak güvenli mi? Sorusu, yeni tip koronavirüs salgını başladığından bu zamana kadar en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

2021 Trafik Cezaları Belli Oldu!
Otomobil

2021 Trafik Cezaları Belli Oldu!

2021 trafik cezaları açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen yeniden değerleme oranına göre trafikte uygulanan cezalara yüzde 9,11 oranında zam uygulanmaya başlandı.

YORUMLAR