1 Şubat Türkiye Koronavirüs Tablosu ve İllere Göre Aşı Tablosu

1 Şubat Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 1 Şubat Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı haberimizde.

4-agustos-turkiye-koronavirus-tablosu

1 Şubat Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 1 Şubat vaka sayısı kaç oldu? 1 Şubat Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı açıklandı.

1 Şubat Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 141.703 test yapıldığı paylaşıldı. 7.719 yeni vaka olduğu ve 636 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 124 kişi hayatını kaybetti ve 8.016 kişi iyileşti.

1 Şubat Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

1 Şubat itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.485.182 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26.117'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 1.615 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.370.431 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

1 Şubat Aşı Tablosu

Hemen aşağıdan bugün hangi ilde ne kadar aşı yapılmış öğrenebilirsiniz.

1-subat-asi-tablosu

Okullar Açılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Şubat'ta köy okullarının açılacağını açıkladı. Erdoğan 8 ve 12. sınıfların ise 1 Mart'ta başlayacağını belirtti ve "Yine vakaların belirli sayıların altına düşmesi ile esnaflara yönelik kısıtlamaların kalkması yönündeki takvimi de başlatmayı hedefliyoruz" dedi.

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? İşte Yanıt
İNTERNET

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? İşte Yanıt

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların ne zaman açılması gerektiğine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mutasyonlu Koronavirüs Belirtileri Farklı mı? İşte Yanıtı
Bilim

Mutasyonlu Koronavirüs Belirtileri Farklı mı? İşte Yanıtı

Mutasyonlu koronavirüs belirtileri farklı mı? Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR