10 Dakikada Kendi Klimanızı Kendiniz Yapın PC'nizi ve Kendinizi Serinletin

10 Dakikada Kendi Klimanızı  Kendiniz Yapın PC'nizi ve Kendinizi Serinletin

Sıcaklardan dolayı kimse evden çıkamıyor, bilgisayarlar cayır cayır ısınıyor ama üzülmeyin çok ucuza kendi klimanızı yapabilir ve odanızda rahat rahat takılabilirsiniz.

Aşağıda planlarını vereceğimiz tamamen el yapımı klima (ya da iklimlendirme) gerecini farklı boyutlarda tasarlayabilirsiniz. Burada göreceğiniz örnek yaklaşık 5 galon (18 lt.) olarak tasarlanmış. Bu klimayı hazırlamak için videoda göründüğü gibi son derece basit bir düzenek ve kafif aletler kullanmak yeterli oluyor.

Bu klimanın boyutlarını kullanacağınız kovanın hacmini değiştirerek çeşitlemeniz mümkün. Ancak burada gösterilen örnek son derece kapasiteli ve yeterli bir hacme sahip. Tüm videodan da takip edeceğiniz gibi basit el aletleri ve hem plastik hem de köpük kova malzemesi kullanarak kolaylıkla oluşturabileceğiniz bu düzenek sayesinde hem bilgisayarınızı hem de kendinizi hatta evinizin küçük bir bölgesini serinletebilmeniz mümkün.

Klima kovanızın içine hacmi büyük olduğu için fazlasıyla buz yüklemeniz mümkün. Böylelikle daha uzun zaman mekanı serinletebilme avantajınız oluyor. Kademeli bir vantilatör kullanırsanız daha düşük hızda daha uzun süre seri hava püskürtebilmeniz de mümkün.

Bilim ve Teknoloji Hakkında Dudağınızı Uçuklatacak 30 Şaşırtıcı Bilgi

Bilgisayar Toplama Rehberi ile Kendi Bilgisayarlarınızı Oluşturun!

YORUMLAR