10 Mart Türkiye Koronavirüs Tablosu ve İllere Göre Aşı Tablosu

10 Mart Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 10 Mart Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı haberimizde.

saglik-bakani-fahrettin-koca2

10 Mart Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 10 Mart vaka sayısı kaç oldu? 10 Mart Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı açıklandı.

Mutasyonlu Vaka Sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter adresi üzerinden mutasyonlu vaka sayısı konusunda açıklama yaptı. Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada, ülkemizde görülen farklı mutasyon türlerinin sayılarına dair bilgi verildi. Verilen bilgi ise şu şekildeydi: "Bugüne kadar 76 ilimizde toplam 41.488 B.1.1.7 (İngiltere) mutantı, 9 ilimizde toplam 61 B.1.351 (Güney Afrika) mutantı 1 ilimizde 2 B.1.427 (California-NewYork) mutantı ve 1 adet de P.1 (Brezilya) mutantı tespit edilmiştir."

10 Mart Türkiye Koronavirüs Tablosu

10-mart-turkiye-koronavirus-tablosu

Yerli Aşı Çalışmalarında Yeni Gelişme
Bilim

Yerli Aşı Çalışmalarında Yeni Gelişme

Yerli aşı çalışmaları hakkında yeni bilgi geldi. Koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken aşı çalışmaları da sürüyor.

10 Mart Aşı Tablosu

Hemen aşağıdan bugün hangi ilde ne kadar aşı yapılmış öğrenebilirsiniz.

10-mart-asi-tablosu

Yeni Koronavirüs Tedbirleri Geliyor: Sıkı Önlemler Gündemde
Bilim

Yeni Koronavirüs Tedbirleri Geliyor: Sıkı Önlemler Gündemde

Yeni koronavirüs tedbirleri getirileceği söyleniyor. Kademeli normalleşme süreci ile birlikte hafta sonu yasakları bazı illerde kaldırılmıştı ancak yeni yasakların geleceği aktarılıyor.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

YORUMLAR