10 Yıl İçinde Sanal Gerçek Oyunlar Gerçek Hayattan Ayırt Edilemeyecek

10 Yıl İçinde Sanal Gerçek Oyunlar Gerçek Hayattan Ayırt Edilemeyecek

2014 ve 2015 yılının en çok konuşulan gelişmesi sanal gerçeklik oldu. Microsoft’un Hololens’i, Oculus Rift, Samsung VR gündeme yerleştiler. Oyun yapımcılarının sanal gerçeklik hakkında umutları çok daha başka. Epic Games'in kurucusu Tim Sweeney ile yapılan son röportaj oyun yapımcılarının sanal gerçeklik hakkında büyük umutlar beslediğini de açıklar nitelikte. Sweeny sanal gerçeklik adına yaşanan gelişmelerin heyecan verici olduğunu anlatırken, 'gelişmeler bizim neler yapabileceğimiz konusunda ufkumuz sonsuz genişletiyor' dedi.

Sweeny'e göre 10 sene içinde VR gözlüklere gerek kalmadan sanal gerçekliği gerçek hayatın içerisine yerleştirilmiş oyunlar oynamak mümkün olabilecek. Sweeny, 'gerçek hayatla sanal gerçeklik arasındaki fark tamamen ortadan kalkabilir' diyerek teknolojinin buna olanak verecek düzeye doğru hızla ilerlediğini söyledi. 

Oyun platformlarının yavaş yavaş bambaşka biçimlerle gelişmeye hızla devam ettiğin söyleyen Sweeny oyunların geleceğinin çok parlak olduğunu ifade ediyor.

Oculus VR'ın proje müdürü Nate Mitchell ise 2015 yılında sanal gerçeklik platformunda devrim tadında değişiklikler olacağını söyleyerek Epic Games’in öngörülerine katılıyor.  

Geleceğin Oyun Deneyimi:Sanal Gerçeklik

Samsung Galaxy VR Fotoğrafları

Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda

Bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü de Razer'dan

YORUMLAR