10.000 Amiga Oyunu Ücretsiz Olarak Web Tarayıcılardan Oynanabilecek

10.000 Amiga Oyunu Ücretsiz Olarak Web Tarayıcılardan Oynanabilecek

Bugüne kadar yaptığı küçük sürprizlerle yüzümüzü güldürmeyi başaran Internet Archive, 10 bin Amiga oyununu ücretsiz şekilde arşivine ekledi. Bütün bu oyunlar ise tarayıcı üzerinden oynanabiliyor.

İçerisinde dijital medyaya dair milyonlarca öge barındıran Internet Archive, kendini ücretsiz ve herkese açık erişilebilinir bir çevrimiçi dijital kütüphaneyi kurmaya ve bunun devamını sağlamaya adamış ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Bunun için elinden gelennin fazlasını yapan Internet Archive, içerisinde çok önemli dosyalar ve uygulamalar barındırıyor. Bir süredir eski oyunlara da yönelen kuruluş, binlerce oyunu ücretsiz olarak oynanabilir hale getirmiş durumda.

Where in the World is Carmen San Diego, King’s Quest, Double Dragon ve Deluxe Pac-Man gibi harika oyunları da barındıran bu arşive ulaşmak için Internet Archive'in Software Library kısmına tıklamanız yeterli. Yeni yayınanan 10,000 oyunla birlikte daha önce sisteme eklenmiş başka oyunları da bu yolla görebilmeniz ve indirmeden, tarayıcınız üzerinden oynamanız da mümkün. Ayrıca oyunların Mozilla Firefox üzerinden daha iyi performans verdiğinin de altını çizmek gerek.

Diğer tarayıcıların üzerinde de çalışan oyunlar, Firefox ile hiç sıkıntı çıkarmadan oynanabiliyorlar.

Windows için En İyi Konsol Emülatörleri

Android için En İyi 7 Konsol Emülatörü

YORUMLAR