10.5 İnçlik Yeni iPad Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

10.5 İnçlik Yeni iPad Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple, düzenediği Wordwide Developers Conference etkinliği kapsamında 10.5 inçlik tableti yeni iPad Pro 2017'yi resmi olarak duyurdu.

10.5 İnçlik Yeni iPad Pro 2017 Özellikleri

9.7 inçlik bir önceki modele göre kullanıcılarına yüzde 20 daha geniş bir ekran sunan yeni iPad Pro, sahip olduğu 10.5 inçlik ekran boyutu ile tam ekran klavye kullanımına ek olarak mükemmel bir akıllı klavye deneyimini de bizlere sunuyor. 30 farklı dil için destek sunan tak-çıkar mantığına sahip akıllı klavyesi ile her türlü yazım işlemini çok daha kolay bir hale getiren tablet, 600 nits parlaklığa sahip ekranıyla da oldukça etkileyici bir görüntü deneyimi sunuyor.

Günümüzde birçok akıllı telefon, tablet ve monitör üzerinde varsayılan olarak kullanılan 60 Hz ekran tazeleme/yenileme hızını, yenilenen ekran teknolojisi sayesinde 120 Hz'e çıkaran yeni iPad Pro, gerektiği noktada ekran tazeleme veya yenileme hızını görüntülemekte olduğunuz içeriğe göre ayarlayarak sizlere daha yüksek bir batarya ömrü sunmayı da hedefliyor.

Gücünü 6 çekirdekli A10X Fusion işlemcisinden alan yeni iPad Pro, yine sahip olduğu 12 çekirdekli GPU'su sayesinde kullanıcılarına üst seviye bir grafik deneyimi sunmayı hedefliyor. Bir önceki iPad'e göre yüzde 30 daha hızlı bir işlemci ve yüzde 40 daha hızlı bir grafik işlemciyle ortaya çıkan tablet, gerçek anlamda piyasayı altüst edecek gibi görünüyor.

iPhone 7 serisi üzerinde kullanılan 12MP'lik arka kameranın kullanıldığı tablet; optik görsel sabitleme özelliğine sahip. Aynı zamanda 7MP'lik HD bir ön kameraya da sahip olan iPad Pro, ön kamerası üzerinde retina flash ve otomatik görsel sabitleme özelliklerini de kullanıcılarına sunuyor.

10.5 İnçlik Yeni iPad Pro 2017 Çıkış Tarihi

Apple yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 10.5 inç ekrana sahip yeni iPad Pro, bugünden itibaren satışa sunulacak ve gelecek hafta itibarıyla dağıtıma çıkarılacak.

10.5 İnçlik Yeni iPad Pro 2017 Fiyatı

64 GB'lık en düşük depolama alanına sahip olan 10.5 inç ekrana sahip yeni iPad Pro, 649 dolardan başlayan fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Buna ek olarak 256 GB ve 512 GB'lık iki farklı depolama alanına sahip olan iPad Pro modelleri de sırasıyla 749 ve 949 dolardan satışa sunulacak.

Apple'ın 10.5 inç ekran boyutuna sahip yeni tableti iPad Pro'yu nasıl buldunuz?

WatchOS 4 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Yeni iMac Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR