10GB RAM'li Android Telefon: Xiaomi Black Shark Helo Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi, 10 GB RAM’e sahip yeni oyunculara özel Android telefonu Xiaomi Black Shark Helo’yu duyurdu. Çinli üreticinin ilk oyun telefonu Black Shark’ın gelişmiş sürümü Black Shark Helo, tasarımı ve özelliklerinin yanında fiyatıyla dikkat çekiyor. Gamepad aksesuarıyla tam bir oyun deneyimi yaşatan yeni Xiaomi telefon, tüm detaylarıyla haberimizde.

Xiaomi Black Shark Helo Özellikleri:

"Android işletim sistemi de olsa 10GB RAM’e gerek var mı?" sorusunu sorduğumuz günlerde yüksek belleğe sahip modeller tanıtılmaya devam ediyor. 10GB RAM ile dikkatleri üzerine çeken yeni oyuncu telefonu Xiaomi Black Shark Helo, günümüzde standart olan ekran büyüklüğüne sahip. 6 inç 2160 x 1080 çözünürlük sunan AMOLED/OLED ekrana sahip olmasıyla son kullanıcı olarak istediğimiz gerçek siyah rengi sunuyor, kullanım süresini de ciddi oranda yükseliyor. Black Shark’da olduğu gibi görüntü kalitesini iyileştirmek için Pixelworks’ün iris mobil video işlemcisi kullanılmış. Kalbinde Qualcomm Snapdragon 845 işlemciyi taşıyan telefonun 6GB/8GB/10GB RAM, 128GB/256GB depolama sunan üç modeli bulunuyor. 4000 mAh bataryadan güç alan telefonda dikkat çeken detay; kulaklık girişi bulunmuyor ve performans modu etkinleştirmek/aktif için bir donanım tuşuna sahip. Ayrıca belirli oyunlar için işlemci, dokunmatik, ekran, ağ ve diğer parametreleri ayarlayan bir Game Studio özelliği bulunuyor. Oyun telefonu olmasına karşın kamerada kısıntıya gidilmemiş. Telefonun arka yüzünde 12MP + 20MP f/1.75 çift kamera, ön yüzünde de 20MP f/1.75 kamera bulunuyor. Telefonun iki yanına bağlanabilen gamepad ile PUBG, Fortnite, FPS oyunları gibi dokunmatik kontrollerle oynanması güç mobil oyunlarda konsola yakın deneyim alınacağı kesin.

Xiaomi Black Shark Helo Fiyatı ve Çıkış Tarihi:

30 Ekim’de Çin’de satışa sunulması planlanan Xiaomi Black Shark Helo, yan ve arkalardan ışıklandırmalarla güçlendirilmiş siyah rengiyle son derece çekici duruyor. Telefonun 6GB/128GB modeli için belirlenen fiyat; 461$, 8GB/128GB modeli için de 504$. 10GB/2456GB modelin fiyatını henüz bilmiyoruz.