110 Milyon Cihaz Windows 10 Kullanıyor

110 Milyon Cihaz Windows 10 Kullanıyor

Microsoft Windows 10’un yayınlandığı tarihten bugüne kadar 110 milyon cihaza entegre olduğunu açıkladı.

Microsoft yöneticilerinden Terry Myerson yeni Windows işletim sistemi platformunun 110 milyon cihaza hizmet verdiğini açıkladı. Microsoft bu yılın sonuna kadar ulaşmak istediği rakamı 3 ayda yakalamış oldu. Microsoft’un Evrensel Uygulamalar kapsamında geliştirdiği Facebook, Twitter ve Messenger gibi işletim sistemine dahil uygulamaları işletim sistemine dahil etmesi bu artışın sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Windows 10 tüm platformlarda Evrensel Uygulamalar kullanarak kullanıcıları 3’üncü parti uygulamalardan ziyade Windows 10 bünyesinde birleştirmeyi amaçlıyordu. Kısa zamanda erişilen 110 milyonluk adaptasyon rakamı bu stratejisinde başarılı olduğunu gösteriyor.

Windows Uygulama Mağazasında uygulama sayısının 670 bine ulaştığını da açıklayan Microsoft, yeni tasarlanan Evrensel Uygulamalarla hem Windows 10 entegresyonunun artacağını hem de kullanıcıların hayatının tek işletim sistemiyle daha kolaylaşacağını belirtiyor.

Windows Uygulama Mağazası Apple ve Google uygulama mağazaları ile karşılaştırıldığında zayıf gibi görünse de Microsoft 2016 yılı içerisinde mağazasındaki uygulama sayısını artıracağını da söyledi. 

Bir Ayda 75 Milyon Cihaz; İşte Windows 10 Aylık Adaptasyon Raporu

YORUMLAR