12 Aralık’ta Yeni Twitter Profilinizle Tanışmaya Hazır Olun

12 Aralık’ta Yeni Twitter Profilinizle Tanışmaya Hazır Olun

Twitter, profil sayfalarını sosyal ağ Facebook’ta yer alan Zaman Tüneli özelliğine daha çok benzetmek amacıyla yine bir değişikliğe gitti ve herkesin profil sayfasını güncelleme kararı aldı.

Eğer profil sayfanızda varsayılan gri bir görsel görmek istemiyorsanız siz de bir kapak fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

Twitter sadece birkaç ay önce, Facebook’ta Zaman Tüneli kapak resimlerinin görsel cazibesini taklit amacıyla yaptığı profil sayfalarının yeni görüntüsünü duyurmuştu. Fakat güncelleştirme yalnızca kullanıcıların bir alt kümesi için kullanılabilir durumdaydı.

Şimdi Twitter sonunda tüm kullanıcılar için profil sayfalarını yeniden tasarlıyor. 12 Aralık’ta herkes sayfanın üst kısmında yer alacak bir kapak fotoğrafı ve merkezde bulunacak küçük bir profil fotoğrafı ile Twitter profilini güncelleyecek. Kullanıcıların bu yeni profil sayfası konusunda kapak fotoğrafı yüklemekten başka bir seçeneği olmayacak, eğer profil sayfalarının biraz kapalı görünmesini istemezlerse tabii.

Bu yeni tasarımı blog yazısında duyuran Twitter, kullanıcılarını gelecek birkaç gün içinde bir kapak fotoğrafı yüklemek konusunda cesaretlendiriyor. Böylece sayfanızda gri ve hiç eğlenceli olmayan bir görsel ile karşılaşmazsınız. 

YORUMLAR