13 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 13 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

13 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 13 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

31-temmuz-turkiye-koronavirus-tablosu

13 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 13 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 13 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

13 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 173.603 test yapıldığı paylaşıldı. 9.554 yeni vaka olduğu ve 971 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 173 kişi hayatını kaybetti ve 9.463 kişi iyileşti.

13 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

13 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.355.839 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 23.325'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 2.652 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.227.927 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

13ocak2021vaka

Türkiye'nin Satın Aldığı Koronavirüs Aşısını Geliştiren SinoVac'tan Açıklama
Bilim

Türkiye'nin Satın Aldığı Koronavirüs Aşısını Geliştiren SinoVac'tan Açıklama

Çin aşısının etkinliği kanıtlandı mı? Çin aşısı etkili mi? CoronaVac aşısını geliştiren SinoVac şirketi geliştirdiği aşı ile ilgili açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Güvenlik testleri tamamlandı, aşı yeterince güvenli. Yarından itibaren sağlık çalışanlarında aşılanmaya başlanacak. Aşının adaletle dağıtılacağından ve Bilim Kurulu'nun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacak. Devlet büyüklerimizin de aşılanması örnek teşkil edecek. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Devlet büyüklerimizin aşılanması örnek teşkil edecektir."

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

WhatsApp Kapatılacak Mı? WhatsApp Kapatılıyor İddiası
İNTERNET

WhatsApp Kapatılacak Mı? WhatsApp Kapatılıyor İddiası

WhatsApp kapatılacak mı? WhatsApp kapatılıyor iddiası gündeme bomba gibi düştü. Konu hakkındaki ayrıntıları bir araya getirdik. 8 Şubat'tan itibaren WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin uygulamaya erişim sağlayamayacağı biliniyor.

YORUMLAR