13 Yaşında Oyun Geliştirdi, Şimdi 1 Milyon Kişi Hedefliyor

13 Yaşında Oyun Geliştirdi, Şimdi 1 Milyon Kişi Hedefliyor

Ömür Efe Güçlü, ilk oyununu bundan 2 yıl önce daha 11 yaşındayken geliştirmiş. Güçlü, ilk girişiminden keyif almış olacak ki, 3 ayda hazırladığı RunWall isimli yeni oyunuyla milyonlara ulaşmayı hedefliyor.

Ömür Efe Güçlü, oyunu geliştirirken annesinin önerilerini de göz ardı etmeyerek, onun tavsiyelerinden de oldukça yararlandığını söylüyor. Annesinin tavsiyeleri üzerine oyunu geniş bir alana yayılan ve 3 boyutlu olarak tasarlayan Güçlü, daha sonra TEOG sınavları başlayınca vakit kazanabilmek adına altyapısını 2 boyutluya dönüştürmek durumunda kalmış.

RunWall oyununun ilk 4 seviyesini oyuncuyu oyuna alıştırmak amacıyla, basit ve kolay geçilebilir bölümler olarak tasarlayan Ömür Efe Güçlü, "İlerleyen seviyelerde zorluk derecesi ve karşılaşılan engeller artıyor, bu da heyecanı arttırıyor" diye konuşuyor.

Ömür Efe'nin babası Ümit Güçlü, oğlunun oyunu tamamen kendi çabaları ile bitirdiğini, yaz tatilinde ve hafta sonlarında vakit buldukça oyun üzerinde çalıştığını söyledi.

Ömür Efe, 4 bin 500 satır koddan oluşan RunWall oyununun tüm yazılım aşamalarını ve Unity üzerinde yürüttüğü çalışmaları, eğitici videolara dönüştürdü ve bu videoları sosyal medya hesabından yaşıtlarıyla paylaştı.

ODTÜ Teknokent'te 2 Günde 192 Geliştirici 57 Oyun Geliştirdi

Hacettepe'den Oyun Geliştiricilerine Yeni Destek

YORUMLAR