13 Yaşındaki Çocuğun Ölümü İçin Metin2'den Şüpheleniliyor

13 Yaşındaki Çocuğun Ölümü İçin Metin2'den Şüpheleniliyor

Ülkemizde bir hayli büyük ilgi gören MMORPG oyunlarından olan Metin2'nin adı korkunç bir olayla gündeme geldi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz senelerde Erzurum'da yaşanan bir olayda Metin2'de yarattığı ve geliştirdiği kahramanını satmadığı iddiasıyla Musa K. adlı 13 yaşındaki çocuk katledilmiş, bu olay büyük bir şok yaratmıştı. Sonrasında ise Antalya Valiliği oyunun 15 yaşından küçüklere oynatılmasını yasaklatmıştı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda ise yine 13 yaşındaki bir çocuk olan Hakan E. hayatını kaybetti. Fakat olayın detayları henüz kesinliğe kavuşmadığı için olayın tek sorumlusunun Metin2 olduğunu bilemiyoruz.

Paylaşılan bilgilere göre İstanbul Esenyurt'ta yaşayan ve 7. sınıf öğrencisi olan Hakan E., 25 Temmuz günü akşamı ailesi evde yokken aynı binada oturan akrabalarına yemeğe gitmiş, saat 17.00 sıralarında kendi evine dönmüştü. Saat 19.00 civarında ise Hakan'ın ağabeyi ve babaannesinin eve geri döndüklerinde Hakan'ı bilgisayarın yanında yerde yatarken buldukları belirtiliyor. Hakan'ın boynuna 2 tur sargı bezi dolanmış ve beze 2 düğüm atılmış. Hakan'ın ağabeyi kardeşini hastaneye götürmüş olsa da hastaneye getirirldiğinde hayatta olmadığı, 17.30 civarında vefat ettiği bilgisi paylaşılıyor.

Olay sırasında Hakan'ın arkadaşlarıyla yazıştığı, aniden de yazışmadan koptuğu söyleniyor. Hakan'ın amcası ise bilgisayarın temizlendiğini iddia etmekte. Aile, hastanede Hakan'ın boynunda tırnak izleri olduğunu keşfetmiş.

Hakan'ın Metin2 oynamayı çok sevmesi ve oyuna bolca zaman ayırması nedeniyle bu olayın Metin2 kaynaklı olabileceği şüphesi mevcut. Polis, Hakan'ın oyun sırasında bir kişiden komut alıp kendini mi öldürdüğünü, yoksa katledildiğini mi bulmaya çalışıyor, bu amaçla Hakan'ın bilgisayarına el konulmuş ve incelemeye alınmış. Muhtemelen önümüzde günlerde olayın arkasındaki gerçek ortaya çıkacaktır.

İntiharlara Sebep Olan Oyunun Yapımcısı Suçunu Kabul Etti

YORUMLAR