13 Yaşındaki Fortnite Oyuncusu Profesyonel İmza Attı

Fortnite 13 Yaşında

Son günlerin en çok oynanan oyunlarının başında gelen Fortnite, ilginç bir imzaya konu oldu.

Profesyonel e-Spor takımlarından Team Secret, Avrupalı oyunculardan kurulu Fortnite takımına, 13 yaşındaki bir oyuncuyu dâhil ettiğini açıkladı.

Avrupa merkezli e-Spor organizasyonlarından Team Secret, yaptığı açıklamayla yeni Fortnite takımını tanıttı. Avrupa’nın en başarılı oyunculardan oluştuğu söylenen takımda yer alan Kyle “Mongraal” Jackson isimli oyuncuysa, yeteneklerinden çok yaşıyla dikkat çekti. 13 yaşında olan Jackson, attığı imzayla birlikte profesyonel olarak video oyunları oynayan en genç sporculardan bir tanesi oldu.

Daha önce 12 yaşındaki Jun “TY” Tae Yang, 2006 yılında Cybersport.com isimli takımın StarCraft oyuncusu olarak tekrarlanması oldukça güç bir başarının altınıza imzasını atmıştı. Yang’ın ardından profesyonel olarak oyun oynayan en genç oyunculardan bir tanesi olan Mongraal için bir de tanıtım videosu hazırlandı.

Team Secret’ın CEO’su John Yao ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Takım arkadaşlarının 17, 20 ve 21 yaşında olmalarından ötürü imzaları atana kadar Jackson’ın yaşına dair bir fikrim yoktu. Videolarını izlediğimizde hiç 13 yaşında biri oyun oynuyormuş gibi görünmüyordu. Karşılaştığımızda da yaşından oldukça olgun duruyordu.

13 yaşında olmasına rağmen Birleşik Krallık bölgesinin en yetenekli oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen Kyle “Mongraal” Jackson, profesyonel sözleşmenin ardından çeşitli turnuvalara ve organizasyonlara katılmak için çok çalışacağını söyledi.