Askeri Güvenlik Yazılımına Sahip 14 Bin Dolarlık Solarin Android Telefon Tanıtıldı

Askeri Güvenlik Yazılımına Sahip 14 Bin Dolarlık Solarin Android Telefon Tanıtıldı

Tanıtımından özelliklerine kadar oldukça pahalı bir telefon olan Sirin Labs’ın ürettiği Solarin Android telefon, her yiğidin satın alabileceği bir ürün değil. Titanyum gövdeli Solarin 14 bin dolara yaklaşan fiyatıyla can yakıyor.

5.5 inçlik 2K IPS ekrana sahip olan Solarin Android telefon Snapdragon 810 çekirdekten güç alıyor. 23.8MP’lik arka kamerası olan telefonun lazer otomatik fokusu ve 4 farklı tonda ışık kaynağı sağlayan flaşı var. Ayrıca 10 kere hızlandırılmış LTE modeme sahip olan Solarin 24 farklı bant üzerinden veri alışverişi yapabiliyor. Solarin telefon karbon fiber, titanyum ve deri malzemelerden yapılmış kasası ve gövdesiyle göz dolduruyor.

Ancak bütün bunlar 13.800 dolarlık fiyatın sadece su üstünde kalan kısmı. Telefonu değerli kılan esas özelliği askeri kripto sistemi ile donatılmış olması. Solarin 256-bit AES şifreleme yazılımı olan Zimperium mobil cihaz savunma yazılımı ile bütünleşik bir Android sürümü taşıyor. Böylelikle özellikle kurumsal verilerin şifrelenmesi mutlak kılınıyor.  Bu arada detay olarak geçelim, altın kaplama olan Solarin telefonların fiyatı da 17.400 olarak belirlenmiş.

Solarin telefonun tanıtımı da en az kendisi kadar görkemli yapıldı. Sirin Lans’ın podyumunda Top Modellerden oluşan bir güzeller ordusu telefonu tanıttılar. Bunların arasında Irina Shayk’da vardı. Irina Shyk bu yıl Sirin Labs Solarin cep telefonunun tanıtım yüzü olacak. 

Dünyanın En Güvenli Telefonunu Satın Almaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek

YORUMLAR