14 Yaşındaki Genç, Yenilikçi Fikriyle Kısa Sürede Milyoner Oldu!

14 Yaşındaki Genç, Yenilikçi Fikriyle Kısa Sürede Milyoner Oldu!

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki Harvey Millington’ın yenilikçi fikri onu kısa sürede milyoner yapmayı başardı. Detaylar haberimizde.

Son günlerde dünya gündeminde kendine yer bulan Harvey Millington adlı İngiliz genç, 13 yaşındayken geliştirdiği fikir sayesinde 1 senede milyoner oldu. Unutkan araç şoförleri için hazırladığı vergi hatırlatma fişleri sayesinde kısa sürede yüzlerce sipariş almaya başlayan genç, geçtiğimiz yıl binlerce fiş satarak 2 milyon sterlini aşkın bir gelir elde etmeyi başardı.

Babasından aldığı 2 bin sterlini sermaye olarak kullanan ve hazırladığı vergi hatırlatma fişlerini tanesi 4 sterlin olmak üzere binlerce adet satarak yaklaşık 100 bin sterlin kazanan Harvey, elde ettiği gelirin 10 bin sterliniyle bir araç ve 40 bin sterlin ile 4 dönüm arazi satın almış. Genç milyonerin şans yüzüne gülmeye devam etmiş ve satın almış olduğu araziye bir inşaat şirketi talip olarak 2 milyon sterlin teklif etmiş. Genç girişimci, yapılan röportajlarda bu satın almayla ilgili olarak “İnşaat şirketiyle görüşmeye gitmeden önce teklif edilecek meblağ hakkında bir fikrim yoktu. Teklifi geri çevirmek oldukça zor, çünkü çok büyük bir miktardı.” şeklinde bir açıklamada bulunmuş.

İngiliz Daily Mail gazetesiyle röportaj yapan baba "Ona hayatta başarılı olmayı öğrettim. Çok pragmatik bir çocuk ve büyük bir iş adamı" açıklamasında bulundu. Genç girişimcinin bu hikayesinin herkese ilham verici olmasını diliyoruz ve ülkemizde de bu tür başarı hikayeleri duymayı umuyoruz.

Türkiye'de Gençlerin Yeni Para Kazanma Merkezi YouTube

YORUMLAR