15 Bin Lira Ödüllü University4Society Girişimcilik Yarışmasını Kaçırmayın!

University4Society

Hacettepe Teknokent’in mart ayında Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik yarışmalarından bir tanesine ev sahipliği yapacağı duyuruldu. Dream&Act ekibi tarafından düzenlenecek olan University4Society etkinliğinde, günlük hayatı kolaylaştıracak teknolojilerin aranacağı dile getirildi.

15 - 16 - 17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan University4Society isimli toplamda 15 bin lira ödülü bulunan 48 saatlik iş fikri hızlandırma maratonu, Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik yarışmalarından bir tanesi olmaya aday. Toplumun günlük hayatında karşılaştığı sorunlara teknoloji tabanlı çözümler üretilmesi mottosu ile gerçekleşecek olan U4S etkinliğinin, gündelik sorunlara çözüm getirmek isteyen yazılımcı, tasarımcı ve iş geliştiricileri bir araya getireceği bildirildi.

12 Mart 2019’a kadar kayıtların devam edeceği yarışmanın işleyişi ise organizatörleri tarafından şöyle açıklandı: “Yarı final etkinliklerimiz toplamda 48 saat sürüyor. Etkinliğe katılım 3 ana kategoride oluyor: İş Geliştirici, Yazılımcı ve Tasarımcı. Bu kategorilerden birisini seçerek başvuruyorsunuz. Eğer iş fikriniz varsa, bunu ayrıca belirtip etkinliğin ilk günü iş fikrinizi sunabilirsiniz. Eğer iş fikriniz oylama ile seçilirse, gelen katılımcılardan ekip oluşturacaksınız. İş fikriniz yoksa da, iş fikri seçilen kişilerden birisinin ekibine dahil olacaksınız. Ekibinizi kurup başvuru yapabileceğiniz gibi bireysel olarak da etkinliğe katılabilirsiniz. Bu 48 saatlik süreçte özellikle proje geliştirme ve sunum yapma üzerine birçok çeşitli eğitim alacaksınız. Bunun yanı sıra 3 gün boyunca katılımcılara sektörün önde gelen isimlerinden mentorluk desteği sunacağız. Bu süreçte etkinlik alanında size ayrılan alanda çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Ayrıca etkinlik alanında 48 saat boyunca bütün ihtiyaçlarınız Dream&Act ekibi tarafından karşılanacak. 48 saatin sonunda ise ekibinizle birlikte jüriye sunum gerçekleştireceksiniz. Jüri değerlendirmesi sonucunda ilk 3e kalan ekipler yaklaşık 6 ay süren bir hızlandırma programına dâhil edilecekler ve bu süreçte ekiplere çeşitli eğitimler verilirken yoğun bir mentor desteği sunulacak. Hızlandırma sürecinin ardında ekipler final ayağında yatırımcılara sunumlarını gerçekleştirecekler.”

University4Society etkinliğine kayıt olmak ve yarışmanın detaylarına dair bilgileri almak için etkinliğin Eventbrite adresini ziyaret edebilirsiniz. Etkinlik hakkında güncel bilgileri ise University4Society Instagram sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

University4Society afiş