1.5 Milyon İnsan Windows 10’u Test Ediyor!

1.5 Milyon İnsan Windows 10’u Test Ediyor!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 geliştirme faaliyetleri süre dursun, firma teknik ön izleme sürümünü denemeleri için kullanıcılara sunuyor. Yayınlandığı ilk günden beri bir hayli ilgi çeken işletim sistemi, bugün Microsoft’un resmi bloğundan açıklanan rakamlara göre 1.5 Milyon kişi tarafından test edilip, kullanılıyor!

Geliştirilme aşamasındaki Windows 10’un bu kadar insan tarafından kullanılması Microsoft için büyük bir fırsat, zira 1.5 Milyon kullanıcının ortaya çıkaracağı hatalar sistemin daha baştan iyi tasarlanmasını sağlıyor. Kullanıcıların kullanım istatistiklerini ve bilgisayar bileşenlerini anonim olarak Microsoft’a gönderen Windows 10, donanım ve sürücü uyumluluğu açısından da çok daha uyumlu olacak.

Microsoft’un verdiği diğer bilgilere göre, bahsedilen 1.5 Milyon gönüllü insandan 450 Bini, işletim sistemini son derece aktif olarak kullanıyor. Bugüne kadar ilettikleri hata sayısı 1300’ü bulan kullanıcılar sayesinde çoğu düzeltilmiş durumda. Windows 10 beta kullanıcıları, çok beğenilen ve bunu beta test kullanıcılarının çokluğu sayesinde başardığına inanılan Windows 7 kullanıcı sayısının kat kat üzerinde, umuyoruz ki yeni işletim sistemi hatasız ve performanslı olarak hayatımızda yer edinir.

Skype Translator, Görüşme Sırasında 40 Dilde Anlık Tercüme Yapabiliyor!

YORUMLAR