150 Milyon Cihaz Microsoft Edge Tarayıcısı Kullanıyor

150 Milyon Cihaz Microsoft Edge Tarayıcısı Kullanıyor

Daha 1 senesini bile doldurmayan Microsoft'un yeni tarayıcısı Edge, aslında tahmin edilenden daha iyi bir çıkardı. Açıklanan raporlara göre şu an 150 milyon kişi varsayılan tarayıcısı olarak Edge'i kullanıyor.

Tüm dünyadaki PC kullanıcıları başta Google Chrome dahil olmak üzere Edge'e pek sıcak bakmıyordu. Explorer'ın zamanında yarattığı kötü ünvanı ve diğer tarayıcıların daha hızlı olmasını da hesaba katarsak bu gayet normal. Microsoft ise Edge'in hızlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini açıkladı.

Üçüncü parti olarak Net Applications gibi siteler ise Edge'i PC kullanıcılarının yüzde 3'ünün kullandığını söylüyor. Edge tarayıcısının birçok tarayıcıdan daha yavaş olduğu birçok kez kanıtlanmıştı. Microsoft'un açıklamasına göre Edge, 8 ayda tam 12 farklı güncelleme almış. Bu güncellemelerle tarayıcının bir çok hatası düzeltilmiş ve çıkışından bu yana 128 farklı özellik kazanmış.

Edge önümüzdeki aylarda da yeni güncellemeler almaya devam edecek. Tüm bu alınan güncellemelerle Edge'in artık daha iyi performans veren bir tarayıcı olduğu söyleniyor.

Microsoft, Internet Explorer'ın Fişini Çekiyor

WhatsApp Web'e Microsoft Egde Desteği Geldi

YORUMLAR