16 GB iPhone'lar Ortadan Kalkabilir

16 GB iPhone'lar Ortadan Kalkabilir

iPhone'ların yıllardır süre gelen yetersiz depolama alanı sorunu bu sefer ortadan kalkıyor olabilir. Gelen haberlere göre yeni nesil iPhone'larda artık 16 GB seçeneği olmayacak.

Son yıllarda neredeyse tüm iPhone kullanıcılarına yetersiz gelen 16 GB'lık depolama alanı, artık tarih oluyor gibi. Wall Street Journal'da çıkan bir habere göre, iPhone 7'lerde varsayılan başlangıç depolama alanı 32 GB olarak seçilecek ve bu standart sonraki telefonlarda da devam edecek. Eğer bu haber doğru çıkarsa, iPhone'lar için uzun süredir dile getirilen yetersiz depolama alanı sorunu ortadan kalkabilir. Öte yandan yeni iPhone'larda bariz bir yenilik yapmayacağı bilinen Apple'ın en ilgi çekici yeniliği depolama olanı olabilir.

iPhone 7 depolama alanı kaç GB olacak?

iPhone telefonlarda uygulanan satış politikası nedeniyle çoğu kullanıcı en düşük depolama alanına sahip iPhone'ları alıyor ve bu yüzden ilerleyen zamanlarda depolama alanı nedeniyle sorunlar yaşıyor. Bu sorunu bulut sistemiyle çözen pek çok kullanıcı yine de zahmetli bir iş yapmış oluyor. Bu durumun farkında olan Apple, 16 GB telefonları diğerlerine nazaran makul fiyatlı olması nedeniyle piyasada tutuyordu. Geçtiğimiz günlerde gelen habere göre de artık 16 GB'lık telefonların yerini 32 GB'lık telefonlar alacak ve böylece kullanıcıların en temel sorunu ortadan kalkmış olacak. Daha öncelerde 16 GB ve 64 GB telefonlar arasında seçim yapmak zorunda kalan kullanıcılar bu sefer 32 GB ve 128 GB arasında kalabilir.

Öte yandan Apple'ın uyguladığı ve tartışma konusu olan "depolama alanına göre fiyat" politikasının yeni iPhone'larda da uygulanacağı düşünülüyor.

Popüler iOS Uygulaması Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu, Sakın Kaçırmayın!

iPhone'larla Artık 360° Videolar Çekmek Mümkün


YORUMLAR