16 Milyon PlayStation 4 Satıldı!

16 Milyon PlayStation 4 Satıldı!

Konsol dünyasının iki büyük rakibi Sony ve Microsoft arasındaki rekabet her alanda kendini gösteriyor. Geçtiğimiz kasım ayında, Amerika’daki kara Cuma indirimlerinde satışlarını arttıran iki firma da satışlardan fazlasıyla memnun. Microsoft açıklanan rakama göre indirim haftası boyunca yaklaşık 750 Bin Xbox One sattı. Sony ise rakibini geçerek 1.2 Milyon adet PlayStation 4 satışı gerçekleştirdi.

Japon teknoloji firması açıklanan bu rakamların üstüne, PlayStation 4’ün satışa çıktığı günden beri yaptığı satış miktarını açıkladı. Sony, yaklaşık olarak 16 Milyon PlayStation 4 satmış durumda. Cihazın 15 Kasım 2013’ten beri satışta olduğunu düşünürsek, bir yıllık PS4 satışı finansal sorunlar yaşayan firmaya oldukça yararlı olmuş.

Sony geçtiğimiz hafta, PlayStation’ın 20. Yılına özel olarak üretilmiş PS4 konsollarını da satışa sunmuştu. Microsoft ise ulaşılan satış rakamlarını açıklamazken, Xbox One’a özel aksesuarlar üzerinde çalışmakla meşgul. Xbox One’ın satış rakamları, firmanın yıl sonu finansal raporu açıklandığında belli olacak. Bilindiği üzere Xbox en çok Amerika’da satılırken, Sony PlayStation 4 neredeyse her ülkede bulunmakta.

PlayStation 4 İçin Plex Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR