17 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 17 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

17 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 17 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

5-eylul-turkiye-koronavirus-tablosu

17 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 17 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 17 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

17 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 148.636 test yapıldığı paylaşıldı. 6.436 yeni vaka olduğu ve 803 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 165 kişi hayatını kaybetti ve 8.812 kişi iyileşti.

17 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

17 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.387.101 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 23.997'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 2.201 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.262.864 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Bilim Kurulu Üyesi Uyardı: Bu Yüz Maskelerini Toplu Alanlarda Kullanmayın!
Bilim

Bilim Kurulu Üyesi Uyardı: Bu Yüz Maskelerini Toplu Alanlarda Kullanmayın!

Yüz maskeleri, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında alınabilecek en önemli tedbirler arasında yer alıyor fakat her maske uçaklarda ve toplu alanlarda kullanmak için uygun değil.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ABD İstihbarat Raporu: Vuhan’daki Laboratuvarda Hayati Bilgiler Saklanıyor
Bilim

ABD İstihbarat Raporu: Vuhan’daki Laboratuvarda Hayati Bilgiler Saklanıyor

ABD istihbarat raporu yayımlandı. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, istihbarat raporunu ileri sürerek yeni tip koronavirüsün Çin’in Vuhan kentindeki laboratuvardan çıktığını iddia etti.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR