170 Sezon Football Manager Oynayarak Rekor Kırdı

Football Manager Rekorlar Kitabı

Sabahlara kadar bilgisayar başında kalmak, takım elbise giyip oyuncu transfer etmek, son anda gelen golden sonra fareyi duvara fırlatmak gibi çeşitli çılgınlıklara sahne olan Football Manager’da, Seb Keenan isimli bir oyuncu işi başka bir boyuta taşıdı ve 170 sezon Football Manager oynayarak, rekor kırdı.

1992 yılında bu yana önce Championship Manager ardından da Football Manager olarak her yıl karşımıza çıkan simülasyon oyunu, istediğimiz bir futbol takımının başına geçip, takımın bütün her şeyini yönetmemizi sağlıyordu. Futbol tutkunu oyuncuların bir türlü vazgeçemediği yapım, kimi zaman bağımlılığa dahi dönüşebiliyordu.

Seb Keenan

Bir Football Manager tutkunu olan İngiltereli Seb Keenan ise işi bir başka boyuta taşıyarak, 170 sezon boyunca Football Manager 2010 oynadı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. İlginç rekorları kitaba eklemekten çekinmeyen Guinness seçici kurulu, oyun içinde 170 yıl geçiren Keenan’a “Tek Oyunculu Modda En Uzun Süre Oynama” rekoru verdi.

26 yaşındaki Seb Keenan’ın sekiz yıldır sürdürdüğü kariyeri böylece en büyük ödüllerden birine layık görülürken, belki de tekrar kırılamayacak olan bir rekoru da ortaya çıkarmış oldu.

YORUMLAR