18 Milyon Kopyaya Ulaşan Minecraft Rekora Doymuyor

18 Milyon Kopyaya Ulaşan Minecraft Rekora Doymuyor

Yaklaşık olarak günde 17 bin 500 kopya satan Minecraft, PC ve Mac için toplam 18 milyon kopya satışına ulaştı. 2011 yılından bu yana en popüler oyun kategorilerinde boy gösteren oyun, neredeyse bağımlılık yaratacak kadar çok seviliyor.Ekim ayında 12 milyon kopya Xbox 360, 3 milyon kopya PlayStation ve 17 milyon kopya da PC ve Mac için yaptığı satışlarla adından bolca bahsedilen oyun, yeni yıl ile beraber sadece PC ve Mac için 18 milyon kopya satışına ulaştı. 

Bu gelişme oyunun resmi forum sayfalarında açıklandı. Görünen o ki; Minecraft popülaritesinden hiç bir şey kaybetmiyor. Yapılan hesaplamalara göre oyun 2015 yılının Nisan ayına kadar PC ve Mac’ler için 20 milyon kopya satışa ulaşacak. Özellikle yılbaşı tatili ve yeni yıl arifesinde artan Minecraft satışları oyunun vaz geçilmez olduğunun bir kanıtı olarak görülüyor.  

Minecraft, küplerle tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyun olarak ortaya çıkmıştı. Programın ilk sürümleri Markus "Notch" Persson tarafından yazıldı ve tasarlandı. Oyun hala Notch'un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmeye devam ediyor. Minecraft aslında; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper gibi oyunların bütünleştiği bir evrende geçiyor. Minecraft, 16 Mayıs 2009'da halka açıldı ve ilk sürümden bu yana da güncellenmeye devam ediyor.

Minecraft İnceleme

Minecraft Yapımcılarına 237 Milyon Dolar Kazandırdı

MineCraft'ın Yapımcısı 70 Milyon Dolarlık Ev Aldı

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

Minecraft PC Satışları 12 Milyonu Geride Bıraktı

Minecraft Benzeri Oyunlar

YORUMLAR