19 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu, 19 Aralık Vaka Sayısı Kaç?

19 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 19 Aralık Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

fahrettin-koca-onemli-bayram-aciklamasi

19 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 19 Aralık vaka sayısı kaç oldu? 19 Aralık Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

19 Aralık Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 173.132 test yapıldığı paylaşıldı. 22.195 yeni vaka olduğu ve 4.002 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 241 kişi hayatını kaybetti ve 25.516 kişi iyileşti.

19 Aralık Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

19 Aralık itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.004.285 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 17.851'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 5.501 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 1.779.068 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Koronavirüsün Körlüğe Yol Açan Yeni Semptomu Keşfedildi
Bilim

Koronavirüsün Körlüğe Yol Açan Yeni Semptomu Keşfedildi

Yapılan son çalışmaya göre Koronavirüs körlüğe yol açan semptoma sahip olabilir. Son zamanlarda New York'da üç hastada görülen keratit ve endoftalmi enfeksiyonları, hastaların kör kalmasına kadar ilerliyor.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Çin menşeli koronavirüs aşısının gelecek hafta çarşamba gününden itibaren (23.12.2020) sağlık çalışanlarında uygulanmasına başlanacağını açıkladı.

23.12.2020 tarihinden itibaren sağlık çalışanlarına koronavirüs aşısı yapılmaya başlanacak. Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Sağlık çalışanlarının ardından öğretmenler başta olmak üzere teması yüksek meslek gruplarında çalışanlara aşı yapılacağı bilgisini verdi.

Bir Koronavirüs Aşısı Daha FDA Onayı Aldı!
Bilim

Bir Koronavirüs Aşısı Daha FDA Onayı Aldı!

Bir yeni tip koronavirüs aşısı daha Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Komitesi (FDA) tarafından onaylandı.

YORUMLAR