19 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu, 19 Ocak Vaka Sayısı Kaç?

19 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 19 Ocak Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Detaylar haberimizde.

16-agustos-turkiye-koronavirus-tablosu

19 Ocak Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 19 Ocak vaka sayısı kaç oldu? 19 Ocak Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

19 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 175.133 test yapıldığı paylaşıldı. 6.818 yeni vaka olduğu ve 761 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 167 kişi hayatını kaybetti ve 7.218 kişi iyileşti.

19 Ocak Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

19 Ocak itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.399.781 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 24.328'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 2.162 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.277.987 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

Apple Watch ile Koronavirüs Tespiti Yapıldı
TEKNOLOJİ

Apple Watch ile Koronavirüs Tespiti Yapıldı

Apple Watch koronavirüs tespiti yapabiliyor. Yapılan yeni bir çalışmaya göre, akıllı saat üzerinden koronavirüs belirtileri ortaya çıkmadan önce koronavirüse yakalanıldığını algılamak mümkün olabilir.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sinovac Web Sitesini Türkiye’den Erişime Neden Kapattığını Açıkladı!
İNTERNET

Sinovac Web Sitesini Türkiye’den Erişime Neden Kapattığını Açıkladı!

Sinovac web sitesi geçtiğimiz haftalarda Türkiye’den bağlanan internet kullanıcılarına erişimini kapatmıştı. Web sitesinin uyguladığı erişim kısıtlamasının üzerine Türk internet kullanıcılarının kafasında konu hakkında soru işaretleri meydana gelmişti.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR