2 Çılgın Kaşif Dubai Üzerinden JetPack ile Uçtu: 4K Kalitesinde İzleyin

2 Çılgın Kaşif Dubai Üzerinden JetPack ile Uçtu: 4K Kalitesinde İzleyin

Yves Rossy ve Vince Reffet, JetPack kullanarak dünyanın çeşitli yerlerde üzerinde macera uçuşları yapıyor. Son maceraları 4K kameralarla Dubai üzerinde kaydedildi. 

Bu iki uçma tutkunu kaşif, daha önce Grand Canyon ve Fuji Dağı'nın etrafında da JetPack’leriyle uçuşlar yapmışlar ve oldukça ilgi toplamışlardı. Bu kez doğayı terk ederek bir şehrin üzerinde dolaşmaya çıktılar.

Yves Rossy ve Vince Reffet’in Dubai JetPack deneyimleri 4K kalitesinde kaydedildi. Son derece profesyonel 10 dakikalık bir belgesele dönüştürüldü. İnsanın uçma tutkusunun sınır tanımayacağı hakkında mesajlar içeren belgeselin görüntüleri hem heyacan yaratıyor, hem de iki kaşifi kıskanıyorsunuz.

Günlük yaşamın stresinden uzak 4 elementten biri olan havanın gücünü yüzünüzde hissetmek bambaşka bir şey olsa gerek. Yves Rossy ve Vince Reffet bu şansa sahip olan birkaç kişiden sadece ikisi.

Belgesel ilk önce Sahra Çölü üzerinde yapılan test uçuşuyla başlıyor. Bir helikopterden uçuşlarına başlayan ikili yaklaşık 5 dakika kadar havada kalarak daha sonra paraşütle iniş yapıyorlar. Ancak Dubai gibi bir kentin semalarında uçmak ve oradan çekilen manzaralar belgesele bambaşka bir hava katmış.

Young Feathers 4K isimli bu kısa belgeseli izleyelim. 

Uçan Araba Aeromobile 3.0 Yere Çakıldı, Umutlar Başka Bahara Kaldı

Boeing, Star Wars Tarzı Savunma Kalkanları Geliştirecek

YORUMLAR