2 Şubat Türkiye Koronavirüs Tablosu ve İllere Göre Aşı Tablosu

2 Şubat Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. 2 Şubat Türkiye koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı haberimizde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

2 Şubat Türkiye koronavirüs tablosu duyuruldu. 2 Şubat vaka sayısı kaç oldu? 2 Şubat Türkiye koronavirüs can kaybı kaç? Çin'de başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. İllere göre aşı tablosu ve vaka sayısı açıklandı.

2 Şubat Türkiye Koronavirüs Tablosu

Son 24 saatte 140.120 test yapıldığı paylaşıldı. 7.795 yeni vaka olduğu ve 630 hasta olduğu duyuruldu. Bugün 120 kişi hayatını kaybetti ve 8.639 kişi iyileşti.

2 Şubat Türkiye Koronavirüs Toplam Hasta Sayısı ve Can Kaybı

2 Şubat itibari ile son açıklanan verilere göre, Türkiye'de toplam vaka sayısı 2.492.977 oldu. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26.237'e yükseldi.

Toplam ağır hasta sayısının 1.592 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 2.379.070 olarak açıklandı.

Hemen aşağıdan paylaşılan tabloya bakabilirsiniz.

2 Şubat Aşı Tablosu

Hemen aşağıdan bugün hangi ilde ne kadar aşı yapılmış öğrenebilirsiniz.

2-subat-asi-tablosu

İlk Koronavirüs Belirtisine Dikkat: Kızarıklık Olabilir
Bilim

İlk Koronavirüs Belirtisine Dikkat: Kızarıklık Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. Şimdi de ilk koronavirüs belirtisi olabilecek kızarıklık gün yüzüne çıktı.

Koronavirüs salgınında ateş, vücut ağrıları ve boğaz ağrısı en yaygın belirtiler arasında yer almakta. Çok sayıda koronavirüs hastasında kuru öksürük görülüyor. Koronavirüs yakın temas ile insanlardan insanlara geçmekte. Virüsten korunmak için insanlarla yakın temasta bulunmamanız ve ellerinizi sık sık yıkamanız önerilmekte. Öksürürken ve hapşururken ağzınızı / burnunuzu kapatmayı unutmayın.

Telegram kanalımıza katılarak hem sorular sorabilir hem de teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telegram kanalımıza burada yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Twitter'dan Süleyman Soylu'nun Paylaşımına Engel!
SOSYAL MEDYA

Twitter'dan Süleyman Soylu'nun Paylaşımına Engel!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan paylaşıma Twitter engel koydu. Süleyman Soylu'nun paylaşımına Twitter neden engel koydu? Twitter tarafından neden böyle bir karar alındı? İşte tüm merak edilenler.

Hemen aşağıdan Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirebilir ve son duruma bakabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs haritası yer alıyor. Bu haritada üzerinden nerelerde koronavirüs var olduğu bölgelerin ne kadar derecede riskli olduğu görülüyor. Aynı zaman HES kodu işlemleri de uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

BioNTech Aşısı Mutasyona Uğrayan Koronavirüse Karşı Etkili mi?

BioNTech aşısı mutasyona uğrayan koronavirüse karşı etkili mi? Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyanın merak ettiği soruyu yanıtladı. 

Prof. Dr. Şahin, ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan COVID-19’a karşı da koruma sağlayacağına inandığını belirtti. Geliştirdikleri aşının mutasyonlu virüs üzerindeki etkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, "Aşıyı mutasyona uğramış yaklaşık 20 virüs varyasyonu üzerinde test ettik. Aşının sağladığı bağışıklık tepkisi, her virüs varyasyonunu etkisiz hale getirdi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR