2 Yıl Önce Kaybolan GoPro Bulundu, İçinden İnanılmaz Bir Video Çıktı

2 Yıl Önce Kaybolan GoPro Bulundu, İçinden İnanılmaz Bir Video Çıktı

İki Yıl önce ABD’de Grand Kanyon’dan balona bağlanarak salıverilen GoPro tesadüfen bulundu. Kayıp GoPro’nun kaydettiği görüntüler muhteşemdi.

Yıllardır bir balona GoPro bağlayıp gökyüzüne salıvermek çok moda. 2013 yılında 3B yazıcıyla geliştirilen bir kafes içerisinde Grand Kanyon’dan gökyüzüne Salıverilen bir GoPro ’da bu modaya uyan bir gruba aitti. Ancak ne yazık ki bu GoPro sahiplerine asla geri dönmedi. Nereye indiği ya da düştüğü 2 yıldır bilinemedi ta ki, geçtiğimiz hafta sonunda havalandığı noktanın yaklaşık 80 kilometre batısında bulunana kadar.

İçinden 87 dakikalık bir video çıkan GoPro aslında başından geçen tüm macerayı da kaydetmiş. Öte yandan içinden çıkan görüntüler kaybolan 2 senesini anlatmasa da 87 dakika boyunca inanılmaz görüntüler çekmesini engellememiş. GoPro’nun yükseldikten bir süre sonra balonun patlamasıyla düştüğü belirtildi. GoPro balon patladıktan sonra 30 dakika serbest düşüşünü kaydetti. Yere düştüğünde hala çalışan GoPro 2, yıl boyunca bulunamadı. Belli bir yüksekliğe ulaşan meteoroloji balonları zaman içinde patlayabiliyorlar. Aslında bu görev için bu sonuç planlanmış bir durumdu. Ancak düşen GoPro’nun 2 yıl boyunca bulunamaması hiç hesapta yoktu.

GoPro düştükten2 sene sonra tesadüfen bölgede araştırma yapan AT&T teknisyenlerinin bir SIM kart sinyali yakalamasıyla bulunabildi.

İşte GoPro’nun başından geçenler ve içindeki videonun kısa filmi.

En İlginç GoPro Videoları

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

GoPro ile Çekilen Chernobyl Belgeseline Stalker Rehberlik Etti

YORUMLAR