20 Bin Liralık Güneş Enerjisi Destekli iPhone X

iPhone X Tesla

Rusya merkezli telefon aksesuarları üreticisi Caviar, 20 bin lira fiyat biçtiği yeni iPhone X tasarımını ortaya çıkardı. iPhone X Tesla adı verilen tasarımın, Güneş enerjisi ile çalışacağı ve ilk olarak, "Made on Earth by Humans (Dünya'da İnsanlar Tarafından Yapıldı) ibaresiyle Elon Musk’a gönderileceği duyuruldu.

Çok pahalı olmasına rağmen telefon üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayan Caviar, normal iPhone X tasarımının üzerine farklı bir kılıf geçirdi. Karbon fiber malzemeyle üretilen kılıfın altın kaplama malzemeyle desteklendiği söylenirken, tüm bu malzemenin üzerine Güneş enerjisi panelleri eklendiği ifade edildi.

iPhone X Tesla’nın 64GB’lık sürümünün 4.064 dolara satılacağı, 256GB depolana anına sahip versiyonunun ise 4.847 dolar fiyat etiketiyle satılacağı dile getirildi. Kılıfın telefona eklenmesiyle birlikte iPhone X’in su ve toz dayanıklılığının arttığı, böylece daha sağlam bir telefon kullanma şansı elde edildiği vurgulandı.

Kılıf olmadan sadece 7,7mm kalınlığında olan iPhone X’in kılıfla birlikte 16,2mm’ye kadar kalınlaştığı hatırlatıldı. Buna rağmen Güneş enerjisiyle şarj olma özelliğiyle birlikte kullanıcıları için büyük avantaj sağlayacak olan iPhone X Tesla’nın, yakın zaman sonra satışa çıkacağı ve bu fiyatı ödemeyi kabul eden herkese gönderileceği kaydedildi.