200 Milyon Yahoo Kullanıcısının Bilgileri 1.800 Dolara İnternette Satılıyor

200 Milyon Yahoo Kullanıcısının Bilgileri 1.800 Dolara İnternette Satılıyor

Geçtiğimiz günlerce 4.83 milyar dolarlık Veriazon satışıyla gündeme gelen Yahoo'nun bu sefer başı fena halde dertte. Dev portal sitesi Yahoo'nun 200 milyona yakın kullanıcısına ait bilgileri internette dolaşıyor.

2 Mart 1995 yılında kurulan Yahoo, her ne kadar başarılı bir platform olsa da bir türlü şansı gülmedi. Milyonlara kullanıcıya sahip olan Yahoo'nun geçtiğimiz günlerde satılmasıyla başlayan macerası durmak bilmiyor.

200 milyon kullanıcının bilgileri çalındı!

Peace ismini taşıyan bir internet korsanı, Yahoo sunucularına girerek 200 milyona yakın kullanıcının bilgilerini çaldığını iddia ediyor. Bu hırsızlığı iddia etmekle kalmayan Peace, internetin karanlık yüzünde 1.800 dolarlık bir fiyatla bu bilgileri satmaya başladı bile.

Kullanıcılara ait hangi bilgiler çalındı?

Peace tarafından çalınan ve 200 milyon Yahoo kullanıcısına ait olan bilgiler oldukça önemli. Bu bilgiler arasında kullanıcı isimleri, elektronik posta adresleri, doğum tarihleri ve şifler yer alıyor.

Yahoo'nun olaydan haberi var

Yahoo yetkilileri, Peace isimli internet korsanının 200 milyon kullanıcıya ait bilgileri çaldığını bildiklerini söylüyorlar. Bu konu hakkında çalışmalarını sürdüren Yahoo, çalınan hesapların kullanılmayan hesaplar olduğunu söyleyerek kullanıcılarını rahatlatmak istedi. Fakat Yahoo bu olaydan sonra kullanıcılarının gözündeki bütün güvenini kaybetti bile.

Yahoo 4.83 Milyar Dolara Verizon'a Satıldı

Yenilenen Tasarımıyla Göz Dolduran Yahoo Messenger Çıktı 

YORUMLAR