2012’de Apple’da Neler Oldu?

iPad Mini’den Çin’de büyük işgücü sorunlarına kadar düşünüldüğünde, 2012, Apple için hiç de durağan bir yıl değildi. Biz de sizin için Apple’da bu yıl içinde yaşanan 5 büyük olayı yazdık. Apple, 2012’nin çoğunu daha önceki yıllara benzer şekilde yani süre

Apple ve Samsung

Yıl boyunca birbirine rakip bu iki şirket hakkında sayısız haber yazıldı.

İki şirket arasındaki yasal savaş, 2011’de Apple’ın, Güney Koreli teknoloji devine dava açmasıyla başladı. Fakat bu davaların Kuzey Kaliforniya mahkemesine gitmesiyle 2012 yılı, mücadelenin esas yılı oldu.

Üç hafta süren davalar iki tarafın da tanıklarının ifadelerinin saatlerce dinlenmesiyle devam etti. Halkın ilgisini çeken ise, bu süre içinde bazı sırların ortaya çıkması oldu. Bunların arasında iPhone ve iPad’in ilk örneklerine ait fotoğraflar, dahili e-postalar ve iki tarafın da sunumları yer alıyor. Jürinin, neredeyse tüm iddialarında Apple’ın yanında olması sonucunda Samsung büyük ölçüde kaybetti.

İki şirket de, kalan bir dizi ayrıntıyı sıralamak için, bu ayın başlarında kendi tarafına çekildi. Bu ayrıntılar arasında Apple’ın Amerika’da Samsung’un çıkardığı son sekiz cihazın satışını yasaklama ve Samsung’u yeniden yargılamak için yargıcı ikna etme planları yer alıyor.

  1. 2012’de Apple’da Neler Oldu?
  2. Apple ve Samsung
  3. Apple Çin’de
  4. iPad Mini

YORUMLAR