2013 İlk Çeyreğinde 4.5 Milyon Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Satıldı

2013 İlk Çeyreğinde 4.5 Milyon Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Satıldı

Bir süre önce gelen 2013 ilk çeyreği satış raporlarına göre, yılın ilk çeyreği içerisinde satılan tüm dizüstü bilgisayarların yüzde 20'lik bölümünü dokunmatik ekran desteğine sahip olanlar oluşturuyor.

Ortaya çıkan bu rakamların ardından, farklı bir kaynaktan gelen değişik veriler, 2013 yılı ilk çeyrek raporlarını yalanlar cinsten oldu.

Pazar gözlemcisi Displaybank tarafından ortaya atılan rakamlara göre 2013 yılının ilk çeyreği içerisinde toplam 4 milyon 570 bin adet dokunmatik ekran desteğine sahip dizüstü bilgisayar satıldı.

Ortaya çıkan bu rakamlar 2013 yılının Ocak ve Mart ayları arasında gerçekleşen dokunmatik ekran desteğine sahip dizüstü bilgisayar satışlarının daha önceki üç aylık döneme göre yüzde 51.8'lik artış sağladığını gösteriyor.

2013 İlk çeyreği için hazırlanan satış raporlarında belirtildiği gibi dokunmatik ekran desteğine sahip dizüstü satışları aslında toplam satışların yüzde 20'sine deği sadece yüzde 10'una tekabül ediyor. Genele bakıldığında durum böyleyken ASUS, Acer ve Lenovo gibi firmaların toplam dizüstü satışlarının neredeyse yüzde 20'lik bölümünü dokunmatik ekran desteğine sahip olanlar oluşturmakta.

Ortaya atılan rakamlar ne olursa olsun bir gerçek söz konusu. Bu da kullanıcıların piyasaya yeni yeni sürülen dizüstü modellerine karşı büyük bir ilgisinin olduğu ve satış rakamlarının sürekli olarak artış gösterdiği.

Youtube 8 Yaşını Doldurdu

YORUMLAR