2013 Yılında 5 Milyardan Fazla Kablosuz Bağlantı Yongası Satılacak

2013 Yılında 5 Milyardan Fazla Kablosuz Bağlantı Yongası Satılacak

ABI isimli uluslararası araştırma şirketinin elde ettiği veriler doğrultusunda sunulan öngörülere göre 2013 yılında beş milyarın üzerinde kablosuz bağlantı yongası satılacak. Söz konusu kablosuz bağlantı yongaları, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC ve ZigBee isimli teknolojilerden oluşuyor.

ABI tarafından ortaya konan öngörüler, kablosuz bağlantı teknolojileri alanında lider olan Broadcom markasının bu liderliği 2013 yılında da sürdüreceği yönünde. Her ne kadar alternatif bağlantı teknolojileri yoğun olarak kullanılmaya başlansa da Broadcom’un sahip olduğu ürünlerin hala en çok tercih edilenler olduğu belirtiliyor. Zira Broadcom ürünleri tabletlerde, diz üstü bilgisayarlarda ve televizyonlarda yer alan öncelikli kablosuz bağlantı ürünleri.

Akıllı telefon ve tabletlerin dizüstü bilgisayar satışlarının önüne geçtiğini düşünürsek ve ABI öngörülerine göz atarsak, Broadcom’u zorlayacak ilk markanın Qualcomm olduğunu görüyoruz. Zira bu marka, özellikle de Snapdragon yonga seti ile birlikte yakaladığı başarıyı yeni ürünlerle geliştirerek Silikon Vadisi’ndeki teknoloji şirketlerinin sıkça ürünlerine başvurduğu bir kurum oldu. Snapdragon serisine ait yonga setlerinde harici olarak bulunan / bulunacak olan Wi-Fi, Bluetooth ve GPS yongaları ile sektördeki payını hızla arttıracağa benziyor. Bu alandaki en popüler yonga seti ise Snapdragon S4. Lumia 920, Google Nexus 4, Lumia 822, Lumia, 820, Lumia 810, Droid RAZR MAXX HD ve HTC One S gibi popüler akıllı telefonlarda Snapdragon S4 kullanıldığını ekleyelim.

2013 yılında çıkması merakla beklenen 5 akıllı telefon görmek ister misin?

YORUMLAR